Poradna: uložení urny do hrobu bude v době mé pracovní neschopnosti

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - děda si přál zpopelnění bez obřadu, půjdeme tedy až na uložení urny do hrobu. Být v práci, dostala bych den placeného volna na účast, případně bych to řešila dovolenou, ale jak při pracovní neschopnosti? Hřbitov na kterém bude děda uložen je v jiném okrese než mám trvalé bydliště, jen cesta tam a zpátky by zabrala více času než trvá vycházka. Přítomna na uložení bych byla velmi ráda, děda mi byl velmi blízký a když ne na pohřbu, aspoň teď bych se s ním chtěla naposledy rozloučit. Děkuji předem za odpověď.

Katovice , 20.08.2013
Odpověď

Změnu doby vycházky Vám může povolit jen ošetřující lékař. Je však nutno k tomu vyplnit hlášení na zdravotní pojišťovnu. Nevím bude-li lékař ochoten Vám vycházku upravit. Chápu Vás, ale bez jeho vědomí bych to neriskoval.

Julius Mlčoch , 04.09.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference