Poradna: Úmrtí rodinného příslušníka v zahraničí

Otázka:

Dobrý den, zemžel mi v zahraničí tchán. Dle zákona mám tedy právo na 1 den placeného volna. Na dva dny potřebné k přepravě do zahraničí jsem zažádala o volno neplacené. Problémem však je, že v zemi, kde tchán žil a zemřel, pohřební služby nevydávají potvrzení o konání pohřbu. Zjistila jsem, že by mělo stačit parte, které jsem nechala opatřit razítkem a podpisem zaměstnance pohřební služby, a čestné prohlášení, že jsem se pohřbu zúčastnila. Nadřízený s tím má však problém. Chci se proto zeptat, jak v takovém případě postupovat, zda je opravdu nedostatečné jako potvrzení parte a čestné prohlášení. Děkuji.

, Olomouc , 21.05.2015
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006Sb. nestanovuje jakým dokladem se prokazuje účast na pohřbu. U nás je zvykem potvrzení pohřební služby. V zahraničí toto nevydávají. Já si myslím, že by to při troše dobré vůle mohlo být uznatelné, ale rozhodující je názor zaměstnavatele. Doporučuji Vám požádat o názor právní kancelář .

Julius Mlčoch , 04.06.2015

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference