Poradna: Mohu kondolovat i v případě, že o úmrtí dcery mé známé vím jen z doslechu?

Otázka:

Dobrý den, potřebovala bych poradit zda je slušné kondolovat nevlastní tetě. Zemřela jí dcera a já to vím pouze z doslechu. Nebude tedy netaktní když budu kondolovat? A bez pozvání na přijít na pohřeb by také nebylo asi to pravé, že? A mohu ji nějak pomoci se zvládnutím této těžké chvíle? Děkuji za odpověď

, Pardubice , 23.02.2014
Odpověď

I když jak uvádíte jedná se o nevlastní tetu. To ale nic nemění na tom, že jí chcete podpořit v tuto pro ní jistě těžkou chvíli. Na pohřeb jistě přijdou i jiní vzdálenější příbuzní a  pohřeb nebývá jen pro uzavřenou společnost. Váš úmysl je velice hezký a teta Vaší kondolenci a podporu jistě přijme. O další pomoci se musíte poradit s ní. Nejlépe po pohřbu, až bude klidnější období se za tetou stavte a pohovořte si s ní. I tento Váš zájem je pro ní pomoc.   

Julius MlčochInzerce z regionu

nabídka, 26.10.2020, 18:05
Kamenictví v pohřebnictví

HROBKA SE NACHÁZÍ VE STARÉ, KLIDNÉ ČÁSTI...
Hrobové místo v Pardubicích
Region: Pardubice
poptávka, 25.9.2020, 9:36
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, poptávám hrobové místo na...


Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce psychická pomoc
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference