Poradna: Vyzvednutí ostatků (uren) z hrobového místa a přemístění

Otázka:

Otec před smrtí odkázal rod.hrobku bratrovi, který ale celý život žil v Praze. Ten jí v závěti (před nedávnem)odkázal, vč.veškerého majetku) úplně cizím lidem, které nesou úplně jiné jméno, nemají žádný příbuzenský poměr k našim rodičům a prarodičům. Bratr byl k obdarované v poměru neadoptované nevlastní dcery. Jsem poslední žijící člen rodiny ale rod.hrobka i s rodiči a prarodiči nyní patří těmto cizím lidem z úplně jiného konce republiky. Jsem s nimi, právě jen kvůli rod.hrobce v nepřátelském vztahu a obávám se, že oni mohou nakládat s ostatky mých rodičů a prarodičů, které nikdy neznali, dle libosti a vlastního uvážení, tedy bez mé přítomnosti. Mohou a také chtějí do hrobky ukládat své příbuzné a když budou mít málo místa mohou mé rodiče klidně vyjmout a vyhodit. Mám nějakou možnost urny mých rodičů a prarodičů z hrobky vyjmout a uložit do nové?

, České Budějovice , 08.11.2015
Odpověď

Určitě je tady řešení, ale musíte se dohodnout se současným nájemcem hrobového místa. jistě by souhlasil s vyjmutím ostatků a Vy by jste je potom uložila do jiného hrobu. Projednejte s provozovatelem pohřebiště tuto možnost.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce psychická pomoc
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference