Poradna: Dobrý večer, moje matka je zapsaná na smlouvě o nájmu

Otázka:

Dobrý večer, moje matka je zapsaná na smlouvě o nájmu hrobového místa na hřbitově v Ústí nad Labem-Skoroticích. Je však nevyléčitelně nemocná, není schopná jakéhokoliv jednání ohledně hrobu. Má sestra chtěla zaplatit poplatky na správě hřbitovů v Ústí nad Labem, ale nepochodila. Chytrá paní úřednice jí sdělila, že podle nového zákona toto může učinit pouze naše matka. Jinak by prý přišla o místo.Můžete mi poradit jak se v takovém případě máme zachovat? Děkuji Vám za odpověď

Česká Lípa , Česká Lípa , 14.02.2007
Odpověď

Neznám jakou praxi ve vedení předepsané evidence k hrobovému místu vede provozovatel pohřebiště v Skoroticích. Zákon o pohřebnictví nikde nestanovuje, že nájemné musí zaplatit nájemce hrobového místa osobně. Tato praxe vychází asi z právního názoru, že nájemní smlouva na hrobové místo je smlouvou na dobu určitou, a každé další prodloužení nájmu je chápáno jako uzavření nové nájemní smlouvy opět na dobu určitou. Pak by provozovatel mohl požadovat podepsání této smlouvy nájemcem. Jak však sám uvádíte, je Vaše matka již nemocná, a nemůže se k podepsání smlouvy dostavit. Nebylo by vhodnější sepsat s matkou žádost o převedení nájmu hrobového místa na Vaší sestru nebo na Vás. Pak by byl jistě problém vyřešen.

Julius Mlčoch , 14.02.2007







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.