Poradna: Dojde-li k poškození sousedního hrobu vlivem orkánu

Otázka:

Dojde-li k poškození sousedního hrobu vlivem orkánu spadnuvšími poškozenými (orkánem) částmi našeho hrobu, mám právní povinnost podílet se na finančním odškodnění poškozeného sousedního hrobu, nebylo-li žádné podezření na špatný stav našeho hrobu?

Neuvedeno , 23.01.2007
Odpověď

Na tento dotaz není jednoduchá odpověď. Podle Občanského zákona je hrobové zařízení majetkem toho, kdo jej zřídil. Jako vlastník hrobového zařízení máte povinnost se o něj starat a udržovat jej v dobrém stavu tak, aby jste svým majetkem nezpůsobil jinému škodu. Prokážete-li, že Vaše hrobové zařízení bylo v dobrém technickém stavu a poškození Vašeho hrobového zařízení způsobil orkán a poškozené části Vašeho hrobového zařízení poškodily majetek jiného vlastníka hrobového zařízení, pak by jste se mohl z této škody vyvinit. Pokud jde o rozsáhlou škodu doporučuji spojit se s právníkem. Je také možné, že se na tento případ vztahuje některé Vámi uzavřené pojištění.

Julius Mlčoch , 23.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference