Poradna: Dorbý den, dnes jsem měla telefonát, kdy se nájemce

Otázka:

Dorbý den, dnes jsem měla telefonát, kdy se nájemce hrobového místa ptal na jeho zrušení, neboť je již starý, bydlí daleko a nemůže se o hrob dále starat. Tvrdil, že je poplatek za nájem hrobového místa uhrazen na několik let dopředu. Zjistila jsem, že byl poslední poplatek uhrazen do r.2007. Hrobové místo jsme ještě nikdy nerušili. Jak máme jako správce hřbitova postupovat? Dosavadní praxe je, že lidé již nájemní smlouvu neobnoví a o hrob se přestanou starat. Děkuji za odpověď

, 03.07.2011
Odpověď

Jestli byl nájemní vztah k hrobovému místu ukončen v roce 2007, jak uvádíte, pak postupujete stejně jako když není nájemní smlouva obnovena. Požádejte nájemce, aby hrobové zařízení odstranil, případně, pokud je v dobrém stavu nabídněte jeho prodej jinému zájemci o nájem hrobového místa. Pokud jste nájemce na skutečnost, že končí doba nájmu v roce 2007 upozornili a on se k prodloužení nájmu nevyjádřil, a s provozovatelem hřbitova nekomunikoval, lze také považovat hrobové zařízení za věc opuštěnou, která po jednom roce od skončení nájmu připadá obci.

Julius Mlčoch , 03.07.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference