Poradna: Hrob matky

Otázka:

Dobry den, moje maminka zemrela kdyz jsem byla mala, hrob poridili a spravovali moji prarodice, kteri si prali byt jednoho dne pohrbeni spolecne s ni. Pred smrti babicka prepsala hrob na moji tetu,jeji druhou dceru,ktera slibila ze je necha pohrbit ve stejnem hrobe a bude ho dale spravovat. Po smrti prarodicu se teta nejen rozhodla urny svych rodicu nepohrbit,ale chce take nechat odstranit urnu moji maminky (jeji sestry) a hrob zpenezit. Mohu tomu nejak zabranit?

, Trutnov , 06.05.2019
Odpověď

Pokud je Vaše teta nájemcem hrobového místa, pak má zcela dispoziční právo k hrobovému místu. Řešení pro Vás je jen požádat provozovatele pohřebiště o vydání uren a tyto uložit v jiném hrobě, který si od provozovatele pohřebiště
pronajmete.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Pohřební a hřbitovní služby - Ing. Milan Mašek

Sekce: Pohřební služba, Město: Vrchlabí


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.