Poradna: hrobové místo

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu. 31.12.2003 zemřela maminka.Hrobové místo bylo zaplacené od r.1966-1976, 10let po smrti mého otce.Hřbitov se měl rušit a tak správa hřbitovů už dále nevybírala poplatky za pronájem hrobového místa , proto ani nevydávala nové nájemní smlouvy. Na hřbitově se začalo pohřbívat znovu v r.2000. Dne 7.1.2004v den pohřbu jsem byla vyzvána k zaplacení pronájmu na 10 let dopředu .Poté bylo zaneseno mé jméno do matriční knihy. V srpnu 2012, ujištěna pracovnicí správy hřbitovů jsem nechala udělat nový pomník, to nyní vadí mým sourozencům. Za celou dobu jsem neobdržela novou nájemní smlouvu, ale najednou se rozhodlo, že od r.2013 budeme pronájemci tohoto hrobového místa všichni sourozenci. Mám pocit, že se někde stala chyba, smlouva měla být vydána do konce r.2003 a ne až nyní. Děkuji, Alena

UHERSKÝ BROD , Uherský Brod , 16.12.2012
Odpověď

Je těžké určit, kde se stala chyba bez projednání případu s provozovatelem pohřebiště. Pokud bylo rozhodnuto v roce 2000 o dalším provozování pohřebiště, tak měl provozovatel po nabytí účinnosti zákona 256/2001Sb. uzavřít nové smlouvy do dvou let od nabytí účinnosti zákona. V roce 2004 tedy s Vámi musela být uzavřena nájemní smlouva. Nevím kdo byl předchozím uživatelem hrobového místa a tedy ani, zda jste k hrobovému místu v postavení dědiců.  Domnívám se, že je pravděpodobné, že došlo ze strany provozovatele k pochybení. Mám však málo informací pro jasné stanovení chyby. Určitě jednejte znovu s provozovatelem a vše si dokonale vyjasněte.

Julius Mlčoch , 02.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference