Poradna: HROBOVÉ MÍSTO

Otázka:

Děkuji za odpověď ze 2.1.2013.Mám ještě dotaz:pronájem hrobového místa jsem zaplatila 7.1.2004 na 10let dopředu, poslední přání maminky bylo, abych se o hrob starala já, sourozenci bydlí cca.230km od Uh.Brodu.Pronájem hr.místa byl naposled placen v r.1966-76, od té doby placen nebyl, hřbitov se měl rušit. Poněvadž se po mnoha letech začalo opět pohřbívat, byla jsem vyzvána k zaplacení v den pohřbu přímo na hřbitově, což jsem učinila a mé jméno je zapsáno v nové matriční knize, maminčino je zapsáno ve staré matriční knize.V té době se sourozenci o hr. místo nezajímali.Já jsem v r.2012 nachala udělat nový pomník, což rozčílilo mé sourozence.Po celých 9 let se o hrob pečlivě starám, sourozenci zjistili až po této době, že se za pronájem platí,nikdy se na nic neptali.Předmětem dědického řízení, ke kterému mě zplnomocnili dne 7.4.2004 nebylo hrobové místo. Zajímá mě, zda jsem nová pronájemkyně hrobového místa, které se tolik let neplatilo, i to, že jsem splnila poslední přání zemřelé maminky.Děkuji, Alena

UHERSKÝ BROD , Uherský Brod , 03.01.2013
Odpověď

Jak již jsem uvedl, tím, že byl hřbitov určen k likvidaci a na hrobová místa nebyly uzavřeny nájemní smlouvy nebylo toto ani předmětem dědického řízení. provozovatel pohřebiště Vás v okamžiku, kdy povolil pohřbení do hrobu, který ale byl ve vlastnictví obce a uzavřel s Vámi nájemní smlouvu, i když jen formou poplatku za nájemné a služby s tím spojené, Vás ustanovil nájemcem hrobového místa. Pokud nevystavil písemnou nájemní smlouvu, je to jeho pochybení. Vy se o hrob nadále staráte jako jediný a oprávněný nájemce. Vybudování nového hrobového zařízení je ve vaší kompetenci a pokud jste ho zaplatila, jste i jeho jediným vlastníkem. Nevím co Vaše sourozence rozčílilo, když se o hrob staráte.

Julius Mlčoch , 09.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Slušovice

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference