Poradna: Již jsem si přečetl podobný dotaz týkající se zlomené

Otázka:

Dobrý den,již jsem si přečetl podobný dotaz týkající se zlomené tůje a poškození hrobu s odpovědí. Já zastupuji 83 letou nemocnou nájemkyni hrobu, které těsně za pomníkem vedlejšího hrobu se větrem vyvrátil strom a vroslý pařez velkou částí v sousedním hrobě převrátil pomník,který spadl na vrchní kamennou desku uvedené nájemkyně.Kamenná deska praskla na tři díly.Na odesláné a osobně projednávané žádosti o náhradu škody provozovatel(obec) vždy zamítla.Další škoda vznikla po mnoha urgencích k zajištění odstranění ležícího sousedního pomníku na obrubníku,který tíhou asi 400 kg po dobu asi 8 měsíců v místě ležení 2x po zimním období praskl.Zaslaná žádost i osobně projednávaná žádost o náhradu škody byla též zamítnuta. Povinnosti provozovatele hřbitova jsem v jednáních předložil(na př. § 25,od P.Hanáka z Min.vnitra, z Min. pro místní rozvoj, doporučení z Krajského úřadu). Zkrácený popis z jednání obce: Náhradu za desku nelze zaplatit, strom svalila vichřice, sousední pomník nevadil, mohl se obejít hrob z druhé strany, aby nevznikla další škoda, mohla si vedlejší pomník odstrčit a nebo zjistit majitele a požádat ho o odstranění. Nájemkyně své povinnosti plní ( má zaplaceno nájemné a řádně se stará o ozdobu hrobu).V případě k Vašemu posouzení mohu el.poštou zaslat snímky. Děkuji za odpověď. S pozdravem Bouška St.

Rváčov 103, 53901 Hlinsko , 25.03.2010
Odpověď

Doporučuji se obrátit na soudního znalce v oboru pohřebnictví se specializací na pohřebiště pana Jana Hrdličku, Jurkovičova 19, 638 00 Brno, e-mail: znalecvpohrebnictvi@seznam.cz.

Julius Mlčoch , 27.03.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference