Poradna: kdo zaplatí opravu betonové hrobky

Otázka:

Dobrý den, platíme za užívání hrobky a teď jsme opět zaplatili prodloužení pronájmu hrobu na dalších 5 let. Zjistili jsme, že se začíná zevnitř hrobky beton sypat, je vidět zkorodovaná armatura a z venku se objevují trhliny vrchní desky. Čí je povinnost tuto opravu zaplatit? Nás, kteří si pronajímáme dané místo a nebo obce, která vybírá poplatky. Jak se pozná, kdo je skutečný vlastník hrobky? A co by se stalo, kdybychom byli mi vlastníci a již jsme nezaplatili, museli bychom vybourat beton a díru zavést hlínou? Děkuji za odpověď

okres Náchod , Hranice (okres Přerov) , 10.07.2013
Odpověď

Provozovatel pohřebiště Vám pronajal hrobové místo, na kterém někdo z Vašich předků nechal zbudovat hrobku. Hrobka je Vašim majetkem, nebo majetkem dědiců po původním majiteli. Provozovatel pohřebiště s tím nemá nic společného. Naopak je povinností majitele hrobového zařízení toto udržovat v řádném stavu. Pokud chcete ukončit nájem hrobového místa, musíte jednat s provozovatelem pohřebiště, jaké Vám stanoví podmínky pro vyklizení hrobového místa.

Julius Mlčoch , 14.07.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference