Poradna: Mám dotaz: Sestřenice nechala zrušit hrob našich společných

Otázka:

Dobrý den. Mám dotaz: Sestřenice nechala zrušit hrob našich společných prarodičů, o který jsme měli zájem. Poplatek je zaplacen do konce roku. Bohužel jsme to zjistili pozdě. Kdo rozhoduje o zrušení hrobu a kdy? Nová zpráva je ta, že správce hřitova chce na místě hrobu vykopat studnu. Co s ostatky? Je možné tak postupovat?

Moravskoslezký , 26.11.2010
Odpověď

Ukončit nájemní smlouvu na hrobové místo je oprávněn nájemce tohoto místa. Ten také musí na své náklady odstranit hrobové zařízení a pokud na tom provozovatel pohřebiště trvá, tak i na své náklady odstranit urny a kosterní ostatky. Pokud provozovatel pohřebiště chce zrušit hrobové místo a na tomto místě vybudovat studnu, pak se s ním dohodněte, kosterní ostatky se dají exhumovat, zpopelnit a potom uložit jiným způsobem, (urnové místo, kolumbárium, rozptyl apod.)

Julius Mlčoch , 26.11.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference