Poradna: mám dva hroby. Jeden chci zrušit, vyzvednout z něj

Otázka:

Dobrý den, mám dva hroby. Jeden chci zrušit, vyzvednout z něj ostatky a uložit je v druhém. Tlecí doba už uplynula. Je třeba vyzvednutí ostatků aspoň tedy ohlásit na Obecním úřadě, jako správci pohřebiště? A kdo je oprávněn provést samotné vyzvednutí (vykopání)ostatků? Místní vyhláška na toto nepamatuje. Děkuji Vám.

Ostroměř , 08.10.2010
Odpověď

Samozřejmě musíte exhumaci projednat s provozovatelem pohřebiště. Ten vydá souhlas a stanoví podmínky pro exhumaci. Provozovatel také bude pravděpodobně mít kontakt na hrobníka, který pro něj tuto práci vykonává.

Julius Mlčoch , 12.10.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference