Poradna: Můj otec, který zemřel před mnoha lety, byl pohřben

Otázka:

Dobrý den, můj otec, který zemřel před mnoha lety, byl pohřben na přání jeho matky (mé babičky) v místě jejího bydliště. V loňském roce však má babička zemřela a zbytkem rodiny, který s námi odmítá komunikovat, byla uložena jinam, tedy ne ke svému synovi. Ráda bych proto s maminkou, která byla kdysi objednatelkou pohřbu (máme na to doklady) urnu tatínka přemístila blíže k našemu bydlišti. Jak zjistím, kdo je po smrti babičky nájemcem hrobového místa? Případně jak je možné zjistit, čí urna se v kterém hrobě nachází? A jak mám postupovat, pokud nájemce nebude s vyzvednutím urny souhlasit, což předpokládáme? Již takhle by nás zřízení nového místa pro uložení urny u nás a její přesun vyšlo na nemalé peníze, obracet se na právníky a soud mi přijde nesmyslné kvůli takové banalitě... Předem Vám moc děkuji za jakoukoli radu, děkuji.

, 11.06.2010
Odpověď

Na tento dotaz je těžko odpovědět. Rodinné neshody jsou někdy těžko překonatelné. Pokud byla Vaše maminka objednatelka pohřbu, tak urna patří jí. S uložením do hrobu musel nájemce hrobového místa souhlasit. Kdo je nájemce hrobového místa zjistíte u provozovatele pohřebiště. Musí být uveden v evidenci k hrobovému místu. Pokud to byla zesnulá babička, pak nájemní smlouva přechází na dědice a pokud je jich víc a nedohodnou se na kterého smlouva přejde, mohou to být všichni. Zjistěte kdo je nájemcem a pokuste se ním dohodnout souhlas s vyzvednutím urny. Jinak je to řešitelné jedině soudní cestou.

Julius Mlčoch , 16.06.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference