Poradna: poškození

Otázka:

Dobrý den,chci se zeptat,u hřbitovní zdi kde máme hrob prarodičů,stojí z druhé strany vzrostlé kaštany,které při větším poryvu větru a vichřice-z nich padají velké kusy větví,které neustále poškozují hrob,....padá listí,kaštany.Je tam neustále smetí a lidi,tam z okolních hrobů toto listí si odhrabou a ten největší bordel nahrnou vždy před náš hrob,i když je tam kontejner,kam si to listí můžou dát. Jde mi hlavně ale o to,že ty větve poškozují hrob a obec.úřad si stanovil pravidla,že za toto není zodpovědný,.....Můžeme tedy po obci žádat škody?Několikrát to rozbilo fotky,jedna stojí na pomník přes 600,-a víc,dle typu velikosti.Posílala jsem a i ústně žádala,aby ty kaštany vyřezali a místo nich dali třeba túje,které tem kdysi byli.Děkuji za odpověď.M

, Třebíč , 14.05.2016
Odpověď

Pokud by byla vegetace na pozemku hřbitova, tak za škody způsobené na hrobovém zařízení nese odpovědnost provozovatel pohřebiště. V případě, který popisujete, musíte zjistit kdo je majitelem kaštanů a nebo pozemku přiléhajícího k hřbitovní zdi. Ten by měl učinit taková opatření, aby stromy nepoškozovaly majetek někoho jiného. Doporučoval bych spojit se s advokátem. Ten má větší zkušenosti s tím jak tuto záležitost řešit.

Julius Mlčoch , 16.05.2016

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Pohřební služba Pelhřimov - Jaroslav Bína

Sekce: Pohřební služba, Město: Pelhřimov


Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební služba Jaroslav Duben

Sekce: Pohřební služba, Město: Havlíčkův Brod


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Pohřební služba Pietas-Vysibla

Sekce: Pohřební služba, Město: Třebíč


Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební služba Pietas-Vysibla

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Třebíč


Mgr. Terezie Štokrová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Jihlava
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.