Poradna: Práva majitele pomníku

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká jsou práva majitele a nájemce pomníku. Má někdo jiný mimo něj nárok nějak upravovat pomník? Zemřela mi v červnu dcera, to že ji pomník někdo stále upravuje, s tím si poradím. Zajimalo by mě, jestli jiný příbuzný může nechat pomník nějak změnit. Třeba vyrytí písmene...atd. moc děkuji za odpověď.

, Česká Lípa , 30.01.2019
Odpověď

Pomník je vlastnictví toho kdo jej nechal zhotovit a zaplatil kameníkovi. Hrobové místo se užívá na základě nájemní smlouvy mezi nájemcem a provozovatelem pohřebiště. Mohou to být dvě různé osoby a nebo může pomník vlastnit nájemce.
Bez rozhodnutí majitele pomníku a nájemce hrobového místa nemá nikdo právo s tímto hrobovým místem a hrobovým zařízením (pomníkem) manipulovat a cokoliv měnit.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.