Poradna: Přechodu nájmu hroboveho místa

Otázka:

Sestra měla hrob a v roce 2015 zemřela. Nyní je třeba obnovit smlouvu a správa hřbitova jej chce přepsat na manžela i když v dědictví jsem uvedená já jako sestra. Našla jsem že v roce 2015 se přechod nájmu řešil podle dědictví a až v roce 2017 byla změna zákona kdy by dedil manžel. Podle jakého znění mají tedy postupovat když k úmrtí nájemce došlo v roce 2015. Děkuji

, Česká Lípa , 27.10.2019
Odpověď

Záleží, kdy přesně sestra v roce 2015 zemřela. Pokud před změnou zákona (16.8.2015), tak by to přešlo na ní jako na dědice. Pokud až poté, tak přechází nájem na manela.

Pavel Kuchynka+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference