Poradna: Prodej hrobky

Otázka:

Máme hrobku na hřbitově v Praze - Olšanech a potřebovali bychom poradit, jak postupovat při prodeji této hrobky. Máme zájemce, který by od nás hrobku koupil a jsme schopni se s ním dohodnout na ceně. Nevíme ale, zda není třeba příjem z prodeje hrobky zdanit daní z příjmu. Také nevíme, zda je základem pro daň z příjmu cena hrobky stanovená na základě znaleckého posudku nebo cena dohodnutá mezi námi a kupcem v kupní smlouvě. Můžete nám poradit, zda je příjem z prodeje hrobky předmětem daně? Pokud ano, počítá se daň z ceny dohodnuté mezi prodejcem a kupcem v kupní smlouvě nebo z ceny stanovené znaleckým posudkem? Předem děkujeme za odpověď.

Černilov , 07.04.2012
Odpověď

Určitě musíte kontaktovat Hřbitovní správu a prodej hrobky jí oznámit. Pokud jde o záležitosti daňové, tak se obraťte na daňového poradce, ten by Vám měl dát kvalifikovanou odpověď.

Julius Mlčoch , 11.04.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference