Poradna: propad hrobu a ostatky

Otázka:

Dobrý den,v lednu jsme pochovali maminku do hrobu krytého deskou,byla uložena nad ostatky svého tchána,který zemřel před 50 lety..Na jaře se hrob začal propadat a z prostoru,který vznikl mezi mezi deskou a obrubníkem ze země minulý týden vylezly téměř na na prostor vedle lidské kosti,kus lebky a dvě kosti,prý z vedlejšího hrobu.Tomu se nám nechce věřit.Provozovatel hřbitova tvrdí,že propad hrobu musíme řešit sami tím,že si zem sami navezeme.Propadá se ale i hrob, který je vtěsné blízkosti našeho,takže se zřejmě jedná o spodní vodu.Poradte mi prosím,jak postupovat,není mi jasné,jak se mohly ostatky dostat na povrch a také nesouhlasím s vyjádřením provozovatele.Děkuji za odpověď

, České Budějovice , 01.08.2014
Odpověď

To co popisujete je velmi neobvyklé. Spodní voda může způsobit propadání hrobového zařízení, ale nevím, jak by mohlo dojít k vyplavení lidských ostatků. Rozhodně je zde něco v nepořádku. Při pohřbení do země dochází v průběhu několika měsíců k sesedání zeminy. Je ale povinností provozovatele pohřebiště slehlou zeminu doplnit. Pokud se s provozovatelem pohřebiště nedohodnete, obraťte se na soudního znalce v oboru pohřebnictví s bohatými zkušenostmi s provozováním pohřebišť pana Ing. Václava Gráfa,  e-mailová adresa  „vgraf@vaclavgraf.cz“ o pomoc a radu.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference