Poradna: strom narušující kamennou desku

Otázka:

Dobrý den, vedle našeho rodinného hrobu stojí mohutný strom. Za posledních 30 let jeho kořeny způsobily popraskání kamenné desky na hrobu. Každý rok (již čtyři roky za sebou) žádáme správu hřbitova, aby strom porazila nebo nějak jinak zabránila ničení našeho hrobu, za který řádně platíme. Nějaký odbor životního prostředí nám žádost vždy zamítne. Už jsme z toho nešťastný, protože na jednu stranu chápeme, že strom ani správa hřbitova za to nemůžou, ale nám se opravdu nelíbí, že budeme muset investovat nemalé peníze do opravy desky, navíc s nejistotou, zda-li se stav za 10 let nebude opakovat. Poradili byste mi prosím, co je možné ještě dělat? Opravdu není žádná možnost, jak se proti ničení majetku bránit? A jestli ne, můžeme alespoň vymáhat škodu po správě hřbitova? Tedy zaplacení rekonstrukce hrobu? Moc děkuji za Vaši odpověď.

, Plzeň-město , 05.11.2014
Odpověď

Za škody na Vašem majetku způdobené vzrostlou vegetecí na pohřebišti odpovídá provozovatel pohřebiště. Projednejte tuto skutečnost s nim a upozorněte jej na možnost , že budete požadovat náhradu soudní cestou.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference