Poradna: Tlecí proces u pohřbů v rakvích v nadzemní hrobce, Španělsko

Otázka:

Dobrý den. Viděl jsem, že ve Španělsku i jinde v Evropě jsou hroby nadzemní nikoli podzemní. Jsou třeba v 5 vrstvách nad sebou. Takže jde vlastně o zděnou stavbu, betonovou budovu kvádrového tvaru, která má mnoho samostatných komor (buněk), do kterých se rakve zasouvají. Vypadá to jako kolumbárium s mnoha buňkami. Pak se otvor do komory uzavře betonovou deskou zhruba 1 x 1 metr s nápisem, fotkou, ozdobami. Jak je v těchto nadzemních barácích pod sluncem řešen hygienický, biologický a ekologický rozklad těla? Jako u nás, pouze rakví s ocelovou vložkou? Jak takový proces probíhá a jaký je stav za 10, 20, 50 let? A co je vhodné udělat potom? Pokud si to člověk vybere namísto kremace, měl by to vědět. Děkuji mnohokrát.

, Pardubice , 05.11.2017
Odpověď

Ano v jižních státech Evropy je tento způsob pohřbívání dost běžný. Tyto budovy se také nazývají kolumbária a postup je tak jak jste jej popsal. Zemřelí se pohřbívají v rakvi se zinkovou vložkou, kvůli těsnosti na únik tekutin a
tlení probíhá podobně jako v našich hrobkách. Tlení trvá většinou 20 let. Další postup je dán přáním pozůstalých.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


Mgr. Libor Troneček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Svitavy


Mgr. Miloslava Kožíšková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Chrudim III


MUDr. Alexander Štorek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Choceň


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.