Poradna: Ukončení nájmu hrobového místa

Otázka:

Dobrý den, na podzim vyprší platnost nájmu hrobového místa v Praze 6 Bubenči.Vzhledem k tomu, že jsme již v důchodu, rozhodli jsme se, že nájem neprodloužíme a 2 urny uložené v náhrobku necháme rozptýlit. Tím bychom považovali věc nájmu za uzavřenou. V kanceláři hřbitova však paní řekla, že to takto nejde, že musíme zaplatit vykopání hrobu za účelem vyčistění a to že může být až několik desítek tisíc. Tlecí doba však dávno skončila - pokud se pamatuji, od roku 1958 do země nikdo pohřben nebyl. Stačilo by tedy jen nechat rozptýlit popel a oznámit hřbitovní správě, že nemáme zájem na pokračování smluvního vztahu a žádáme o jeho ukončení? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Jan Kazda

V Praze 10 , České Budějovice , 22.06.2013
Odpověď

Hřbitovní správa má zájem na tom, aby byly z hrobového místa odstraněny všechny předchozí ostatky. Je pravdou, že je to činnost nákladná a pokud do hrobu nebudou dále pohřbíváni zemřelí v rakvi, tak i trochu zbytečná.  Kosterní ostatky nalezené v hrobě při dalším pohřbení se dají uložit pod dno hrobu nebo vyjmout a zpopelnit. Záleží ovšem na tom, jak se se správou pohřebiště dohodnete. Pokud Vám končí doba nájmu a nový nájem neuzavřete, nemusíte o ukončení nájmu žádat. Ten končí uplynutím nájemní doby.

Julius Mlčoch , 23.06.2013

Firmy z tohoto regionu:

Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Garantkámen s.r.o.

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Bernartice


Jan Hořejš - Pohřební ústav Blatná

Sekce: Pohřební služba, Město: Blatná


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference