Poradna: uložení urny

Otázka:

Dobrý den, jsme správci pohřebiště ve městě, a obrátil se na nás zástupce vesnice, která nemá své vlastní pohřebiště s prosbou o uložení urny ze sociálního pohřbu na naše pohřebiště. Prosím o radu, zda jim mohu umožnit uložit urnu do našeho společného hrobu, který používáme na urny ze sociálních pohřbů ve městě anebo si oni musí pronajmout a zřídit hrob - pomník? Nebo mohou nechat provést vsyp na vsypové loučce? Děkuji za odpověď. Jana Vybíralová,

, Svitavy , 23.07.2019
Odpověď

Dobrý den, dle zákona o pohřebnictví 256/2001 Sb. můžete uzavřít veřejnoprávní smlouvu s jinou obcí v rámci pohřbení. Urna by měla být uložena do hrobu. Je vhodné a důstojné, aby obec měla vlastní hrobové místo. Detaily popisuje vyhláška 277/2017 Sb. o postupu obce při zajištění slušného pohřbení.

Jaroslav Mangl , 30.07.2019

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference