Poradna: V roce 1992 zemřel můj otec a urna byla uložena do

Otázka:

Dobrý den,v roce 1992 zemřel můj otec a urna byla uložena do hrobu, který je ve vlastnictví jeho sestřenice. Ráda bych si tátovu urnu vyzvedla.Jelikož od jeho úmrtí nejsme s jeho sestřenicí v kontaktu,nevím komu ona odkáže jednou hrob. Nevím, kde jeho sestřenice žije, zda vůbec ještě žije atd. Nikdo z rodiny o ní nic neví. Chtěla bych si tatínka uložit jinam, bojím se totiž, že pokud ta sestřenice odkáže hrob někomu cizímu, nebudu moci nadále chodit k hrobu, kde je táta pochován. Prosím, poraďte mi, jak bych mohla zjistit o ní nějaké informace nebo zda je možné tátovu urnu vyzvednout po předložení úmrtního listu. Jsem bezradná. Moc moc děkuji. Stýblová

Praha 8 , Praha 8 , 15.04.2009
Odpověď

Samozřejmě že je možné urnu z hrobu vyzvednout. Potřebujete však souhlas nájemce hrobového místa. Doporučuji Vám spojit se s provozovatelem pohřebiště, ten by měl mít adresu nájemce a s ním Váš požadavek o vyjmutí urny řešit.

Julius Mlčoch , 17.04.2009

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference