Poradna: Vážení, prosím, co musím udělat, pokud se chci zbavit

Otázka:

Vážení, prosím, co musím udělat, pokud se chci zbavit hrobu, jehož jsem majitelem?

, 27.08.2007
Odpověď

Nejprve musíte ukončit nájemní vztah k hrobovému místu. To znamená dojit za provozovatelem (správcem) pohřebiště a vyřídit ukončení nájmu. Provozovatel Vám také stanoví co bude provedeno s pohřbenými lidskými ostatky. Také se s ním dohodnete jak bude naloženo s hrobovým příslušenstvím (náhrobek, obruby, krycí deska apod.). Možná bude trvat na jejich odstranění, nebo Vám pomůže hrobové zařízení prodat novému nájemci. Tím bude Váš vztah k hrobu ukončen a vyřízen. A doporučuji si zadat inzerát na: http://www.pohreb.cz/inzerce.php - nic za to nedáte a zvýšíte šanci najít kupce.

Julius Mlčoch , 28.08.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference