Poradna: Vložení jména na náhrobek

Otázka:

Dobrý den, manžel byl uložen do rodinné hrobky, která je ale psána na švagra, takže majitelem hrobu je on. Můžu bez jeho souhlasu nechat na náhrobek vytesat manželovo jméno, případně doplnit náhrobek o kámen s jeho jménem? Na hrobce je nyní pouze rodinné příjmení, a tak si to "prý" rodina přeje zachovat. Má právo majitel hrobu na to, podobný úkon zakázat? Děkuji Vám za odpověď.

, Sokolov , 03.11.2014
Odpověď

Jakákoliv činnost na hrobovém zařízení (pomník, deky apod.) lze provádět jen se souhlasem vlastníka hrobového zařízení a nájemcem hrobového místa. rovněž o tom musí být informován provozovatel pohřebiště. Pokud by bylo manipulováno s ostatky musí dát provozovatel pohřebiště k tomuto souhlas. Tak stanovuje zákon o pohřebnictví.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference