Poradna: Vyjmutí ostatků

Otázka:

Dobrý den, obrátila se na mě paní, že by chtěla přenechat hrobku, kde má pohřbené prarodiče a pratetu uloženou v urně, někdy kolem roku 1940. Paní nemá ani úmrtní listy, ani doklad o zpopelnění. Všechny ostatky by chtěla uložit do naší obecní hrobky. Prosím, poraďte mi, jak to nejlépe s paní vyřešit. Naše obec má nově vybudovanou obecní hrobku a nechceme ukládat kosterní ostatky, můžeme vyžadovat po paní nejprve kremaci ostatků? V našem řádu pohřebiště se nic z tohoto nepíše. Děkuji za radu, Střížová

, Praha-východ , 05.06.2024
Odpověď

Dobrý den paní Střížová.

Ano, jedná se u uren pouze o přemístění do obecní hrobky a u kosterních ostatků musí být od vás, tzn z vaší matriky potvrzení pro krematorium, že se jedná o kosterní ostatky exhumované z hrobky číslo?? na hřbitově ?? případně doplníte jména. 

Paní s tímto potvrzením navštíví pohřební službu, kde objedná zpopelnění a následně může zařídit na vaší HS uložení do obecní hrobky.

 

Jaroslav Mangl - předseda Asociace

Jaroslav Mangl , 06.06.2024

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference