Poradna: vysazená túj u mého hrobu - patříčí k sousednímu hrobu

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, jak mám postupovat v případě, že majitel hrobu za mým hrobem vysadil tújku, a tím mi znemožnil volný přístup za můj hrob.Pracovnice Městského úřadu mi nejprve sdělila, že se to nesmí a vše vyřídí, nyní tvrdí, že je vše v pořádku a tújku bude Měú zastřihovat. Mě se to ale nelíbí, protože kořeny budou ničit můj hrob, padat suché větvičky a v tújkách budou budou ptáci. Majitel vedlejšího hrobu si udělal 20 cm široký obrubník okolo svých hrobů/má 2 vedle sebe/a teprve za ně v rozích zasadil tújky. Je možné, aby si každý na hřbitově vysadil jakýkoliv strom? Mohu tújku vykopat? Pracovnice MěÚ nyní tvrdí, že jsou majetkem hřbitova.

okres Mladá Boleslav , Hranice (okres Přerov) , 13.12.2011
Odpověď

Na vykopání nemáte právo. Došlo by k manipulaci s cizí věcí a ještě by jste způsobila škodu. Váš soused se zřejmě s provozovatelem pohřebiště na tomto řešení dohodl. Skutečně je pravdou, že pokud někdo vysadí na pohřebišti strom, stává se tento majetkem provozovatele pohřebiště a ten je zodpovědný za škody které způsobí. Na to upozorněte provozovatele pohřebiště s tím, že pokud by v budoucnu došlo k poškození Vašeho majetku budete náhradu požadovat na provozovateli pohřebiště. Provozovatel pohřebiště je rovněž povinen ze zákona zajistit nájemci hrobového místa přístup ke hrobu. Pokud túje Vám přístup znemožňuje upozorněte na to opět provozovatele pohřebiště a žádejte nápravu.

Julius Mlčoch , 15.12.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference