Poradna: Zajímalo by mne jak je to s odklízením zeminy při stavbě

Otázka:

Dobry den,zajímalo by mne jak je to s odklízením zeminy při stavbě hrobového zařízení za a/urnového hrobu za b/rakvového hrobu nebo jiného většího. Zajímalo by mne, zda zeminu musí odklidit firma, která stavební práce provádí a kam tuto zeminu má odklidit. Je možné, že by ji musela odvézt mimo pohřebiště? Nemělo by se s touto zeminou zacházet jako s kontaminovanou? Měla by mít Správa pohřebiště vyčleněnu skládku? Možná i za poplatek. Čí je vlastně hlína, co zůstane na hrobě po uložení do země a všechna se neslehne, kdo ji má odklidit. Občan je pouze nájemcem. Děkuji

ustecky kraj , 25.04.2007
Odpověď

Jakákoliv činnost na pohřebišti smí být konána jen se souhlasem provozovatele pohřebiště. To se týká také výstavby hrobového zařízení, ať již v podobě hrobu nebo hrobky. Provozovatel pohřebiště také stanoví podmínky a určí jak bude se zeminou a dalším materiálem naloženo. Může mít vlastní skládku, nebo určí, že stavebník odveze zeminu na veřejnou skládku. Pokud se týká kontaminace zeminy, tak ta by přicházela v úvahu jen u hrobů ve kterých byly pohřbeni zemřelí na nebezpečnou chorobu, to jsou z minulosti třeba morové hroby. V takové části hřbitova však Vám provozovatel pohřebiště nepovolí žádnou výstavbu.

Julius Mlčoch , 30.04.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference