Poradna: Zrušení hrobu

Otázka:

Dobrý den, před více jak 35 lety zdědil můj otec chalupu po svém strýci.V lednu zemřel a matka se rozhodla hrob, ve kterém je pochován strýc se svou manželkou a synem zrušit, protože je už stará a nemá sílu se o něho starat. V hrobě jsou však uloženy ještě ostatky dalších příbuzných, pozůstalí po nich ale nejeví žádný zájem se o hrob starat.Na obecním úřadě v obci však matce zdědili, že hrob patří k domu a že tedy ona je povinna hrob udržovat. Prosím radu, jak dál postupovat.

Hradec Králové , Hradec Králové , 09.10.2011
Odpověď

Užívací právo k hrobovému místu vzniká na základě nájemní smlouvy. Žádná vazba na dům který Váš otec zdědil není zákonem stanovena. Pokud Vaše matka je nájemcem hrobového místa, může ukončit nájem. S ukončením nájmu jsou spojeny úkony a to je odebrání hrobového zařízení a uren se zpopelněnými ostatky. Pokud obec jako provozovatel pohřebiště bude mít jiný názor, upozorněte je na znění zákona č. 256/2001 Sb.

Julius Mlčoch , 17.10.2011

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference