Poradna: Zrušení hrobu

Otázka:

Dobrý den, při návštěvě hřbitova jsem zjistila že hrob mých prarodičů je bez vrchní žulové desky a náhrobku. Desky odvezl můj bratranec, jehož nedávno zemřelá matka (moje teta)byla nájemcem hrobu. Hrob zůstal bez jakéhokoli označení, ale ostatky zůstaly uvnitř. Měl bratranec na takové jednání právo? Po pochovaných prarodičích je nás 7 vnoučat a nedal to nikomu na vědomí. Děkuji za odpověď

, Česká Lípa , 21.04.2015
Odpověď

Rozhodně se obraťte na provozovatele pohřebiště. Všechny práce a zásahy do hrobových míst musí odsouhlasit provozovatel pohřebiště. Také záleží na tom, kdo byl vlastníkem hrobového zařízení a kdo je opravdu nájemcem hrobového místa.

Julius Mlčoch , 05.05.2015+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference