Poradna: Chtěla bych se zeptat, co to znamená:rozloučení v rodinném

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co to znamená:rozloučení v rodinném kruhu.Zda se jedná o klasický pohřeb bez hostů.Pokud bych nechtěla dělat žádný pohřeb, jen uložit urnu do již existující hrobky, jak na to? Kolik asi stojí tyto pohřby.Děkuji.

, 15.11.2010
Odpověď

Rozloučení v rodinném kruhu může být pojato různě. Jedna varianta je, že si na obřad pozvete jen toho koho chcete, tedy třeba jen přímé příbuzné. Jiná varianta může být pohřeb bez obřadu a v čase kdy probíhá zpopelnění, což musí být v přesně stanoveném čase se sejde doma rodina a vzpomíná a rozloučí se se zesnulým jaksi virtuálně. Další varianta je pohřeb bez obřadu a rodina se sejde při ukládání urny do urnového místa. Uložit urnu do rodinné hrobky je samozřejmě proveditelné. Musíte se spojit s provozovatelem pohřebiště, u něj si uložení objednat a tam také zjistíte cenu za tyto služby. Ukládat urnu bez vědomí provozovatele pohřebiště je protizákonné.

Julius Mlčoch , 26.11.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference