Poradna: Chteli bychom postavit svym zemrelym pomnicek na svem

Otázka:

Chteli bychom postavit svym zemrelym pomnicek na svem pozemku,co pro to musime udelat?Dekuji Milan Jurca

obec citice,okr.sokolov , 23.09.2009
Odpověď

Pokud jde o postavení pomníčku na vlastním pozemku, tak k tomu nepotřebujete žádné další povolení. Nelze však ani na vlastním pozemku provádět pohřbení lidských pozůstatků. Pokud budete chtít k pomníčku uložit urnu se zpopelněnými ostatky, pak to musí být provedeno tak, aby nebylo narušeno mravní cítění pozůstalých a veřejnosti (viz zákon 256/2001Sb.).

Julius Mlčoch , 18.10.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference