Poradna: Chtěli bychom se zeptat zda máme právo žádat podrobnou

Otázka:

Dobrý den,chtěli bychom se zeptat zda máme právo žádat podrobnou lékařskou zprávu o úmrtí.Koho máme žádat - tatínek zemřel v nemocnici,předtím pobýval v domově důchodců.Pouze krátká diagnoza , která je součástí úmrtního listu nám z řady důvodů nestačí.Děkujeme

jihomoravský kraj , 02.02.2007
Odpověď

Zprávu o příčině smrti Vám sdělí ošetřující lékař ve zdravotnickém zařízení, kde k úmrtí došlo. Neočekávejte však nějaké podrobnou lékařskou zprávu. Současně platné zdravotnické předpisy to neumožňují.

Julius Mlčoch , 02.02.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference