Poradna: Darování těla do anatomického ústavu

Otázka:

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,přítelkyně otec nyní umírá.V nemocnici jí rovnou řekli, že mu zbávájí max.2měsíce života, ať se připraví na nejhorší. Nyní je přítelkyně zmatená, protože její otec cca před 3 roky podepsal darovaní těla pro vědecké účely anatomickému ústavu. Jak se v tomto případě řeší pohřeb?Navrhl jsem tedy, že by se udělalo jakési rozloučení, ale přítelkyně o tom, že by něco takového bylo "bez těla"nechce ani slyšet. Dá se to nějak odvolat ta smlouva? A pokud ne, tak jak pak věci probíhají co se týče pohřbu a notáře probíhají? Děkuji za odpověď S pozdravem Petr Valeš

, České Budějovice , 13.10.2016
Odpověď

S těmito dotazy doporučuji obrátit se na správce pohřebiště a dohodnout se na průběhu pohřbu. Smlouvu však může odvolat jen otec. Co se týká notáře, tak celá věc na dědictví nemá žádný vliv.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference