Poradna: Jaké jsou přesné podmínky pro vydání urny?

Otázka:

Jaké jsou přesné podmínky pro vydání urny?

Haukovice okr. Olomouc , 13.01.2007
Odpověď

Urna se zpopelněnými ostatky je provozovatelem krematoria vydána objednavateli pohřbení, zpravidla od 3 dne ode dne zpopelnění. Může však být vydána i dříve, záleží na provozních podmínkách daného krematoria. Nevyzvedne-li si objednavatel pohřbení (zpopelnění) urnu do jednoho roku od data zpopelnění, je krematorium oprávněno uložit zpopelněné ostatky do společného hrobu, a to smísením se zemí. Po tomto aktu již nelze ostatky z hrobu vyjmout. Nevím jaký konkrétní problém spojený s vydáním urny vás zajímá. Pokud Vám tato odpověď nevyřešila Váš dotaz, popište blíže problém, ke kterému chcete znát odpověď, nebo řešení.

Julius Mlčoch , 13.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference