Poradna: krematoria

Otázka:

Dobry den.Mela bych dotaz.Muj otec umrel minuly tyden.Ja ziji uz pre 15 let v Italii.Moje sestra se s mim otcem nevidela uz pres dvacet let.N a matrice (v olomouci)mi rekli ze pohreb bude platit matrika (stàt).ja se ted bohuzel nedostanu do ces.republiky ne driv nez za 2 mesice.ale zajimalo by me jestli a Kam si muzu prijit pro zustatky(urnu) a jestli mi ji daji i kdyz se stral stàt o zaplaceni.co ktomu potrebuji a Kam si zajit.a je nejaka urcita doba kde bude ulozen v urne?Kam bych mela volat abych vedela kde ho uschovavaji?na hrbitov na kremaci na radnici?plsati se slozenka nebo urna?omlouvam se za tolik otazek najednou ale opravdu nemam nikoho kdo by mi poradil Dekuji moc Denisa

Italie , 30.05.2013
Odpověď

Pokud nikdo do 96 hodin od úmrtí neobjedná pohřbení, zajistí pohřbení sociální odbor Obecního nebo Městského úřadu v jehož katastru k úmrtí došlo. Většinou jde o kremační pohřeb bez obřadu. Některé úřady objednají rovnou uložení zpopelněných ostatků do společného hrobu. Pod uložení neobjednají je urna uložena v krematoriu jeden rok a poté se ukládají ostatky do společného hrobu. Pokud chcete jiné řešení, musíte kontaktovat úřad, který pohřbení zajišťuje a s nimi projednat jaké jsou možnosti jiného řešení. .

Julius Mlčoch , 01.06.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference