Poradna: Mam dotaz, je nutne pohrbit mrtveho na hrbitove ci

Otázka:

Dobry den, mam dotaz, je nutne pohrbit mrtveho na hrbitove ci ho spalit? Muj pribuzny ma ponekud zvlastni prani, byt pohrben na vlastni zahrade..je to nejak osetreno zakonem? Dekuji za odpoved.

Neuvedeno , 23.01.2007
Odpověď

Pokud jde o pohřbení lidských pozůstatků, tak zákon č. 256/2001 Sb. stanovuje, že smí být pohřbeny pouze na pohřebišti. Pokud je provedeno pohřbení zpopelněním v krematoriu, pak zpopelněné ostatky je možno uložit také na vlastní zahradě, pokud toto bude provedeno pietně a tak aby neutrpělo mravní cítění pozůstalých a veřejnosti.

Julius Mlčoch , 23.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference