Poradna: Mám dotaz na pohřbívání. Pohřbením se rozumí uložení

Otázka:

Mám dotaz na pohřbívání. Pohřbením se rozumí uložení pozůstatků do hrobu nebo hrobky nebo zpopelnění v krematoriu. U pohřbení kremací není problém, kremace je prováděna v krematoriích proškoleným personálem. Ale při pohřbech do hrobů a hrobek? Pohřbením se rozumí tedy i spuštění rakve do hrobu. Měli by to provádět správci pohřebišť a jimi proškolení pracovníci - hrobníci. Pracovníci pohřební služby ikdyž jen se svolením správce pohřebiště a co pozůstalí. Jde o to, kdo je zodpovědný za případný úraz (uklouznutí s rakví, pád atd.) při pohřbívání. Je možné za tyto úrazy přenést odpovědnost na ty kteří pohřbívání byli přítomní a sami si ho vyžádali - tj. rodina si chce spustit zesnulého do hrobu sama a ikdyž je přítomen alespoň jeden hrobník, dojde k uklouznutí a úrazu pozůstalého, jenž spouští rakev. Děkuji za odpověď

, 12.11.2007
Odpověď

Za činnost na pohřebišti odpovídá vždy provozovatel pohřebiště. Odpověď na tento dotaz je z oblasti bezpečnosti práce a odborníkem na toto je pan Jan Hrdlička - soudní znalec v oboru pohřebnictví se zaměřením na pohřebiště. Obraťte se prosím na něj e-mail: navratilpav@volny.cz; mob: 603422605.

Julius Mlčoch , 14.11.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference