Poradna: Mám dotaz ohledně pohřbívání do země - máme hrob v

Otázka:

Mám dotaz ohledně pohřbívání do země - máme hrob v okrese Plzeň-jin na 3 místa. Máme 94letou babičku a sami už jsme také starobní důchodci. Co by se stalo, kdybychom např. všichni tři zemřeli krátce po sobě? Bylo by možné použít tento hrob pro všechny tři osoby? Jak dlouhá doba musí uplynout, než může být vedle čerstvě pohřbeného pohřben další zemřelý? Máme nějakou jistotu, že v rodinném hrobě budeme uloženi všichni tři a že třeba jeden z nás nebude muset být pohřben jinde?

, 18.08.2009
Odpověď

Na tento dotaz by Vám nejlépe odpověděl provozovatel pohřebiště. Já neznám rozměry hrobového místa. Uvádíte, že je to hrob na 3 místa. Takto se uvádí počet míst u hrobky. Pokud by to byla hrobka, pak není žádný problém. Pokud je to klasický hrob, tedy pohřbení do země, tak je možno pohřbít další rakev v tlecí době jen, je-li možno nad druhou rakví dodržet zasypání zeminou ve výši 1,20 m. První rakev tedy musí být pohřbena do prohloubeného hrobu. V tlecí době (běžně je stanovena na 10 let) se s pohřbením třetí rakve již nedá počítat.

Julius Mlčoch , 20.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference