Poradna: Mám dotaz ohledně převozu zesnulých ze zdravot.a sociál.zařízení.

Otázka:

Dobrý den. Mám dotaz ohledně převozu zesnulých ze zdravot.a sociál.zařízení. Zákon 256/01 v § 8 odst.1 ukládá provozovateli PS povinnost zajistit,aby lidské pozůstatky při převozech na místo pohřbení nebo vystavení byly vždy oblečené uloženy do konečné rakve,v ostatních případech mohou být uloženy i do rakve transportní nebo vaku. Dá se to vyložit tak,že při převozech na místo přechodného uložení v chladícím zařízení (z domu,DD,social. a zdravot. zařízení) zesnulí nemusí být oblečeni a mohou být zahaleni např.prostěradlem? Nejedná se o žádný spor nebo stížnost,rozumím etické stránce věci,chci jen správně pochopit formulaci zákona. Děkuji za odpověď.

Moravskoslezský kraj , 16.02.2010
Odpověď

Ano pochopil jste to správně. V okamžiku kdy není objednám pohřeb a je nutné zemřelého převést třeba na pitvu nebo do místa přechodného uložení použije se převozní rakev a zemřelý se přikryje prostěradlem, nebo se použije vak na zemřelé, případně rubáš. Tento převoz totiž může provádět jiná pohřební služba než která pak zajišťuje pohřeb. Ne tu se pak vztahuje vámi uvedené ustanovení zákona.

Julius Mlčoch , 22.02.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference