Poradna: Měla bych jeden dotaz.Můj otec mi zemřel před 19 lety

Otázka:

Dobrý den, měla bych jeden dotaz.Můj otec mi zemřel před 19 lety a má na hrobě urnu s popelem. teď mi zemřela maminka a její poslední přání bylo, aby její popel byl vsypán do urny a do popela tatínkova. Prosím Vás, ráda bych vyhověla, ale nevím , jestli je tohle vůbec možné. Prosím poraďte, co v takovém případě dalat. Děkuji

Uherský Brod , Uherský Brod , 21.05.2010
Odpověď

Z morálního pohledu by poslední přání zemřelého mělo být splněno. V případě přání Vaší maminky je problém v tom, že se u nás navyrábí taková urna, do které by se vešly zpopelněné ostatky dvou zemřelých. Pokud je Vašim přáním splnit to co si maminka přála, bude nutné na zakázku vyrobit nádobu do které by se vešly oboje ostatky. Jako nevhodnější by mohla být dřevěná schránka z tvrdého dřeva pevně uzavíratelná. Schránka musí být označena jmenovkami s uvedením data narození úmrtí a zpopelnění obou rodičů. A číslem zpopelnění vedeném v krematoriu, kde zpopelnění proběhlo. Všechna tato data jsou uvedena na štítku, kterým úřední urnu označilo krematorium. Takovouto schránku by bylo vhodné uložit do betonového nebo plastového sklípku v hrobovém místě. Pokud u Vás na pohřebišti je vsypová loučka, pak je možné využít tento způsob uložení zpopelněných ostatků. V tomto případě se popel smísí a volně uloží do vyhloubeného otvoru na rozptylové loučce. Doporučuji Vám, navštivte provozovatele pohřebiště nebo místní pohřební službu, jistě Vám pomohou tento problém vyřešit.

Julius Mlčoch , 21.05.2010

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference