Poradna: minulý týden nám zmřel děda a jeho přání bylo zpopelnit

Otázka:

dobrý den, minulý týden nám zmřel děda a jeho přání bylo zpopelnit a rozprášit, chtěli bychom ho ale rozprášit na jeho oblíbené místo, jenž se nenachází, ale na našem pozemku, je k tomu potřebné povolení nějakých úřadů? Popřípadě kde jej mohu sehnat? předem děkuji za odpověd

č.budějovice , 03.08.2009
Odpověď

Provést rozptyl na oblíbeném místě Vašeho dědečka je možné, ale musíte si zajistit souhlas vlastníka daného pozemku. Dále Vás musím upozornit, že rozptyl je nutno provést tak, aby nebyla dotčena důstojnost zemřelého nebo mravní cítění pozůstalých a veřejnosti.

Julius Mlčoch , 18.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference