Poradna: Moje maminka byla družka zesnulého a zároveň objednavatelka

Otázka:

Dobrý den,moje maminka byla družka zesnulého a zároveň objednavatelka pohřbu.Když si přišla pro urnu zjistila,že PS vydala urnu synovi i když maminka upozornila při objednávce,že urna půjde na vsyp,bylo to přání zesnulého, který nechtěl být uložen do rodinného hrobu.Paní na PS vydala urnu synovi,který neměl doklad na převzetí urny.Řekla jí: Paní, máte smůlu syn je nejbližší příbuzný a proto mu urna náleží.Děkuji

Haukovice, okr Olomouc , 18.01.2007
Odpověď

Řekl bych, že PS udělala chybu. Zákon 256/2001 Sb. sice ukládá krematoriu povinnost vydat urnu objednavateli pohřbení to je vzhledem ke krematoriu skoro vždy PS provádějící pohřeb, ale ustanovení tohoto zákona platí obdobně také pro pohřební služby. Urnu se zpopelněnými ostatky musí obdržet objednavatel pohřbení. Pokud to byla Vaše matka, pak urnu neměly vydat synovi. Žádné ustanovení neupřednostňuje nejbližšího příbuzného k převzetí urny. Požádejte pohřební službu o vyřešení tohoto jejich pochybení.

Julius Mlčoch , 18.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference