Poradna: Můj otec žil tři roky s přítelkyní. Nyní zemřel a ona

Otázka:

Dobrý den, můj otec žil tři roky s přítelkyní. Nyní zemřel a ona vypravila jeho pohřeb a chce ho pohřbít podle svého, tedy mimo náš rodinný hrob. Četla jsem vaši odpověď na stejný dotaz, že se o způsobu pohřbení musíme v rodině dohodnout nebo to řešit soudně. Dohoda ale není možná. Uvažujeme tedy o žalobě. Zajímalo by mě zda by měla naše žaloba šanci na úspěch, když družka chce mého otce pohřbít na stejném hřbitově, kde je náš hrob a také jak jí zabránit, aby ho nemohla pohřbít dřív, než soud proběhne? Máte nějaké zkušenosti s takovými případy? Děkuji za odpověď.

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 05.09.2007
Odpověď

Pokud se s přítelkyní nedohodnete je možné jedině soudní řešení. Spojte se s advokátní kanceláří a oni Vám jistě poradí, zda má žaloba naději na úspěch. Pokud ano, tak požádají soud o předběžné opatření na zastavení pohřbení. Musíte ale počítat s tím, že vzniknou více náklady spojené s uložením zemřelého v mrazícím zařízení, soudní výlohy a pod. Zvažte sama, zda není jednodušší se smířit s tím, že budete chodit na dva hroby. Já nedovedu odhadnout jaký bude výrok soudu, ale moc nevěřím ve Váš úspěch.

Julius Mlčoch , 13.09.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Memory in Memory s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.