Poradna: můžete mi prosím poradit jak bych mohl pomoci své

Otázka:

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak bych mohl pomoci své dceři, aby se dostala k urně své matky, která je uložena v kolumbáriu Českobratrské církve v Jičíně. Urnu tam nechal uložit poslední manžel a otčím a zakázal správci, aby tam pustil kohokoliv jiného z rodiny. Nemůže tam tedy ani dcera, ani matka, ani sestra zesnulé. I já jako bývalý manžel bych jí tam chtěl dát kytičku a s dcerou tiše zavzpomínat. Moc nás to trápí a správce nás bezohledně odmítá vpustit do areálu. Má na to opravdu právo a takhle na příkaz někoho jiného s námi jednat? Děkujeme předem za vaši pomoc a odpověď.

Lázně Bělohrad , Mariánské Lázně , 11.12.2006
Odpověď

Bohužel, někdy jsou mezilidské vztahy velice krušné a opravdu sahají, jak se říká, až za hrob. Kolumbárium Českobratrské církve je podle zákona bráno jako neveřejné pohřebiště. Urna se zpopelněnými ostatky je majetkem objednavatele pohřbení a tím byl asi Vámi uvedený poslední manžel Vaší bývalé ženy. Je to smutné, ale nemám pro Vás právní řešení. Zkuste promluvit s duchovním Českobratrské církve, a pokud je poslední manžel členem této círve , požádejte ho o křesťanskou pomoc v řešení tohoto konfliktu. Snad pochopí a pomůže jej přesvědčit, že Vaše dcera by chtěla položit kytičku k urně své matky. Pokud to nevyjde, tak si uvědomte, že důležitější než navštívit místo posledního odpočinku blízké osoby, je na něj nezapomenout. Promluvte s dcerou a poraďte ji, ať si doma vytvoří místo, kam postaví fotografii své maminky a když si na ni vzpomene, zapálí svíčičku a zůstane chvilku ve vzpomínce s ní, je to důležitější než se trápit nad neústupností a hloupostí některých lidí.

Julius Mlčoch , 11.12.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference