Poradna: Nedodržení způsobu pohřbu

Otázka:

Dobrý den, dne 9. 1. 2017 mi zemřel otec v Domově pro seniory v Chebu. Sestra, která v tomto zařízení pracuje jako pradlena mi telefonicky tuto informaci sdělila a rovněž mi sdělila, že si otec, který měl naspořené peníze a které ona v den, kdy zemřel ale až po jeho smrti, vybrala a částečně k pohřbu použila, v žádném případě nepřál být zpopelněn, protože se bál ohně a přišlo mu to nedůstojné. Sestra však ještě týž den pohřeb zařídila a nechala otce zpopelnit. V květnu 2014 daroval sestře byt, garáž a zahradu. O tomto daru jsem se však já dozvěděl až den po otcově pohřbu 13. 1. 2017. Celou tu dobu sestra ani nikdo jiný byt neužíval a nerekonstruoval, navíc sestra stále platila poplatky z otcova účtu a to i přesto, že se dle darovací smlouvy zavázala převzít dnem podpisu smlouvy všechny práva a povinnosti spojené s vlastnictvím. O tom, že si otec zpopelnění nepřál existuje záznam telefonního rozhovoru mezi mnou a sestrou, ve kterém mi ona tuto skutečnost sděluje. Je možné použít proti sestře odvolání daru pro nevděk nebo jakým způsobem postupovat? Má být pohřebné započteno do dědictví nebo nemá v tomto případě nárok? Děkuji

, Cheb , 04.04.2017
Odpověď

Pokud sestra k nahrávce hovoru nedala souhlas, tak jej nebude možné použít. Složitě by se pak prokazovalo, že šlo skutečně o nevděk, který oipravňuje k vrácení daru. Každopádně sestra jakožto vypravitelka pohřbu má nárok na náklady tohoto pohřbu, je možné to započíst do dědictví.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek


Pohřební ústav EXCELENT s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Sokolov


MUDr. Jan Freml

Sekce: Psychická pomoc, Město: Mariánské Lázně


MUDr. Barbora Zahradníková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Cheb


PhDr. Alena Benáková

Sekce: Psychická pomoc, Město: Sokolov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.