Poradna: Položila jsem vám otázku dne 18.1.2007, dle vašich

Otázka:

Dobrý den. Položila jsem vám otázku dne 18.1.2007, dle vašich pokynů jsem se snažila jednat s PS.Bylo mi řečeno, že syn zemřelého je nejbližší příbuzný, maminka pouze družka(nedala písemný zákaz PS, aby nikomu jinému urnu nevydala).PS nepochybyla a bylo mi řečeno, že u soudu neobstojíme.Děkuji

Haukovice, Olomouc , 17.02.2007
Odpověď

Pohřební služba nemá pravdu. Žádný zákon nestanovuje, že se urna vydá nejbližšímu příbuznému. Protože Zákon č. 256/2001 Sb. o pohřebnictví ukládá povinnost předat urnu objednavateli pohřbení krematoriu, a pro něj je objednavatel pohřbení daná PS, domnívá se pracovník PS že neudělal chybu. V tom případě jej upozorněte na to, že §30 citovaného zákona stanovuje, že pokud tento zákon něco blíže nestanovuje, použijí se ustanovení Občanského zákona. PS s Vámi uzavřela smlouvu, a z ní vychází plnění, které končí předáním urny. Oni nedodrželi obecně platné ustanovení OZ, a proto pochybili. Upozorněte je, že musí své pochybení napravit, jinak předáte záležitost právníkovi k řešení. Mohu Vás ujistit, že právník to určitě vezme.

Julius Mlčoch , 17.02.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference