Poradna: Pročítal jsem Vaši poradnu a zcela jednoznačně jsem

Otázka:

Dobry den, pročítal jsem Vaši poradnu a zcela jednoznačně jsem nezjistil, zda je možný klasický pohřeb (bez kremace) na vlastním pozemku u rodinného domu-na místě, které dotyčný celý život miloval. Zajímaly by mne veškeré podrobnosti o tomto tématu a zda by to bylo možné si "vyběhat"? Stačí mít pouze hydrogeologocký průzkum a souhlas sousedů? Rozhoduje o tomhle příslušná obec? Děkuji moc za odpověď

Vysočina , 23.08.2009
Odpověď

Pohřbít lidské ostatky mimo pohřebiště zakazuje zákon 256/2001 o pohřebnictví. Ten v §2 písm. c) se říká že je " pohřbením uložení lidských pozůstatků do hrobu nebo hrobky na veřejném nebo neveřejném pohřebišti nebo jejich zpopelnění v krematoriu. V §4 odst. (1( písm. f) je zakázáno "provést pohřbení jiným způsobem než uvedeným v §2 písm. c) což je předchozí znění. Jen na doplnění. Všechna pohřebiště na nichž se běžně pohřbívá jsou kvalifikována jako veřejná. Neveřejná pohřebiště řeší §3 citovaného zákona a tyto spravují a pohřbívání na nich povolují jen registrované církve pokud jejich předpisy nedovolují pohřbení na veřejném pohřebišti. Jedná se židovské, muslimské pohřebiště a pod..Obec ani nikdo jiný není oprávněn dát souhlas nebo povolit pohřbení lidských ostatků mimo pohřebiště.

Julius Mlčoch , 16.09.2009







+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference